Nasze osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2021/2022

V Małopolska Liga Juniorów Małopolski Puchar Szkół V Liga 
Osiągnięcia drużynowo:

  • II drużyna OPP A-ów – II m-ce,
  • I drużyna OPP  A-ów – III m–ce
  • III drużyna OPP A-ów – V m–c
  • Strama Aleksandra – II m-ce wśród dziewcząt

Festiwal Artystyczny TALENTY 2022 – organizowany przez WCK Wadowice
Osiągnięcia:

  • Smolec Iwona – nominacja do nagrody Talent 2022 w kat. TEATR

Liga Szkół o Puchar Prezesa MZSzach w Krakowie – organizowana przez  Małopolski Związek Szachowy
Osiągnięcia:

  • drużynowo – IV m-ce,
  • Bury Maciej- I m-ce na I szachownicy,
  • Nowak Wiktor – uzyskał 4 kategorię szachową

42 edycja Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży – Kraków 2022– organizowanego przez MDK im. A. Bursy w Krakowie- występ grupy teatralnej
z przedstawieniem „Biesiada u hrabiny Kotłubaj”

  • Smolec Iwona –nagroda aktorska za tytułową rolę,
  • grupa teatralna OPP - wyróżnienie,

XV Gminny Konkurs Recytatorski „Szelki-Humor w  Literaturze” – organizowane przez Świetlicę CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie
Osiągnięcia:

  • Peszek Zuzanna – I m-ce w kat. klas VII i VIII SP

Ogólnopolski Konkurs Leon  - Sesja Wiosenna 2022- Język angielski organizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji w Kunowicach
Osiągnięcia:

  • EMILIA DOMIDER-WILLIAMS - MIEJSCE 8 w grupie klas V (uczennica klasy trzeciej przystąpiła do konkursu na poziomie klasy piątej) - laureat
  • HELENA KĄDZIOŁKA – MIEJSCE 8 w grupie klas VIII - laureat
  • Najlepsze wyniki w skali całego kraju uzyskali ( miejsce i klasa):
  • ALEX KOPKA- 12 m-ce klasy V (uczeń klasy IV przystąpił do konkursu na poziomie klasy piątej)

Powiatowy Turniej klasyfikacyjny na 2 i 3 kategorię szachową- Wadowice
Osiągnięcia:

  • Nowak Wiktor – I m-ce i II kat. szachowa,

 

OSIĄGNIĘCIA – ROK SZKOLNY 2020/21

XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” MDK Tychy:

  • Rupik Barbara – nagroda,
  • Filipek Julia – kwalifikacja do wystawy,
  • Łężniak Lena – kwalifikacja do wystawy.

X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny - Przyroda w Kolorach 2020 (Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie):

  • Wyróżnienie w kategorii Malarstwo i Rysunek w kat. wiekowej 10-12 lat:
    • Mączka Maciej,
    • Sala Magdalena,
    • Zięba Oliwia,
    • Lachendro Kamila.

XXIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Kalendarz 2021 - (GOK Stawiguda ):

  • wyróżnienie – Nadia Stuglik.

XX Festiwal Artystyczny TALENTY 2020 – (WCK Wadowice)

TALENT 2020 w kategorii plastyka:

  • grupa I – Aleksandra Piekiełko
  • grupa III  - Joanna Wójtowicz

XIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność (PMDK w Trzebini)

  • nagrody w kat. klas I-III:
    • Alicja Kobielus,
    • Emilia Gawron,
    • Nadia Stuglik,
  • nagrody w kat. klas IV-VI:
    • Julia Lachendro,
    • Agata Mizera.

XXIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – Kalendarz 2021 (GOK w Stawigudzie)

  • wyróżnienie – Nadia Stuglik.

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły” (MDK Aleksandrów Łódzki):

  • Nadia Stuglik - nagroda w kat 7-9 lat,
  • Agata Mizera - nagroda w kat 10 – 12 lat.

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „MÓJ BRZECHWA” (MDK „Dom Harcerza” w Krakowie)

  • Specjalne Wyróżnienie dla OPP w Andrychowie – dzieci w wieku 9-10 lat,

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W zaczarowanym ogrodzie…” (Publiczny Ogródek Jordanowski w Radomiu):

  • Gorączko Martyna –  I miejsce

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W zaczarowanym ogrodzie…” (Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” Klub Kultury „Chełm” w Krakowie):

  • Mizera Agata –laureat,
  • Drabczyk Lena - laureat


XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny - Przyroda w Kolorach 2021 (Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie):

  • Walczak Emilia - I m-ce w kat. 7-9 lat,
  • Sordyl Maja – wyróżnienie w kat. 7-9 lat.

Międzynarodowy Turniej - Śląski Festiwal Szachowy - Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia - z udziałem Garri Kasparowa

  • Maciej Bury -  8 m-ce w grupie C na 259 uczestników.

Ogólnopolski Konkurs Leon - Sesja Wiosenna 2021- Język angielski (Centrum Rozwoju Edukacji w Kunowicach:

  • Rajda Oskar  - 8 m-ce w kl. II SP,
  • Pawlica Mateusz - 9 m-ce w kl. II SP,
  • Mizera Jakub - 20 m-ce w kl. II SP,
  • Rusinek Wojciech - 13 m-ce w kl. III SP,
  • Chmiel Eliza - 15 m-ce w kl. III SP,
  • Żmudka Magdalena - 19 m-ce w kl. III SP,
  • Grzybczyk Dawid - 17 m-ce w kl. VII SP.

41 Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży oraz w 66 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski,

  • Iwona Smolec -  kwalifikacja do etapu rejonowego i wojewódzkiego.

 

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020

1. Grand Prix Wadowic w Szachach – Turniej nr 836
Klub Szachowy „Wieża” w Wadowicach

  • Bury Maciej –III m-ce w grupie OPEN,
  • Marczyński Damian – VIII m-ce w grupie OPEN

2. XIX Festiwal Artystyczny TALENTY 2019
WCK Wadowice

  • Bakalarska Magdalena- nominacja do koncertu finałowego w kat. śpiew

3. VII Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy – OPP w Andrychowie

Grupa A

  • Bury Maciej – I m-ce
  • Marczyński Damian – II m-ce,
  • Oskar Pustelnik – IV m-ce,

Grupa B

  • Malata Jan – I m-ce,
  • Damian Marczyński – VII m-ce

Grupa C

  • Strama Dominik – VII m-ce,
  • Rusinek Wojciech - IX m-ce,

4. Drużynowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów – V Liga
Klub Szachowy Chrzanów

  • I drużyna OPP – I m-ce,
  • II drużyna OPP – III m-ce,
  • III drużyna OPP - VII m-ce,
  • Bury Maciej - I m-ce na I szachownicy,
  • Marczyński Damian II m-ce na II szachownicy,
  • Strama Mateusz- III m-ce na II szachownicy,
  • Marczyński Bartłomiej I m-ce na III szachownicy,
  • Strama Aleksandra – II m-ce na IV szachownicy,
  • Bizoń Zuzanna- III m-ce na IV szachownicy.

5. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty – Vincent van Gogh” –
MDK „Śródmieście” we Wrocławiu

  • Matuszkiewicz Anna - nagroda w kat malarstwo,
  • Wójtowicz Joanna - nagroda w kat malarstwo,
  • Siekierska Barbara – kwalifikacja do wystawy w kat malarstwo
  • Lachendro Emilia- kwalifikacja do wystawy w kat. malarstwo
  • Julia Pyzio- kwalifikacja do wystawy w kat. malarstwo.

6. IV Małopolska Liga Juniorów 2020 w Szachach
Dobczyce

  • Drużynowo- 9 m-ce
  • Maciej Bury – I m-ce na szach.

7. Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „Wielcy Znani i Nieznani” XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Marc Chagall-Błękitna Podróż Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

  • Emilia Gawron – nagroda w grupie 8-11 lat,
  • Paulina Skowron – kwalifikacja do wystawy w gr. 7 lat,
  • Maciej Mączka – kwalifikacja do wystawy w gr. 8- 11 lat,
  • Dominika Rajda - kwalifikacja do wystawy w gr. 12- 15 lat.

8. Śląski Festiwal Szachowy - Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia –
z udziałem Anatolija Karpowa

  • Maciej Bury – 55 m-ce w Gr. C


Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019

1. XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój” – Oświęcimskie Centrum Kultury

  • Martyna Ferdonek – nagroda w kat. 14-16 lat

2. VI Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy  – OPP w Andrychowie

Grupa A

  • Fierdonek Kamil – III m-ce,
  • Piotr Pietyra –IV m-ce,
  • Mikołaj Balwierz – VI m-ce,
  • Strama Aleksandra – VII m-ce,
  • Oskar Pustelnik – VIII m-ce,
  • Karol Kłobuch – IX m-ce.

Grupa B

  • Damian Marczyński – VII m-ce

Grupa C

  • Bartłomiej Marczyński - IX m-ce,

 

3. XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Beże Narodzenie Tradycja i Współczesność” Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebinii

  • Martyna Napora – nagroda w kategorii 7-9 lat

4. Międzynarodowy Przegląd Plastyczny „Ogród Piękna, Dobra i Radości” Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

  • Maciej Mączka – nagroda w kat. 7- 10 lat

5. VII Ogólnopolski Turniej Szachowy „Królewska Gra i Ja”  - OPP Andrychów

Grupa Open A

  • Mateusz Balwierz – II m-ce do lat 18,

Grupa B

  • Damian Marczyński – VII m-ce,
  • Kamil Fierdonek – XIII m-ce,
  • Mikołaj Balwierz – XIV m-ce,

Grupa C

  • Grzegorz Bizoń – VI m-ce,
  • Bartłomiej Marczyński – X m-ce,
  • Kamil Karaś – XIV m-ce

 

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2017/18

1. XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój” – Oświęcimskie Centrum Kultury

- Martyna Ferdonek – nagroda w kat. 14-16 lat

2. VI Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy – OPP w Andrychowie

Grupa A
- Fierdonek Kamil – III m-ce,
- Piotr Pietyra –IV m-ce,
- Mikołaj Balwierz – VI m-ce,
- Strama Aleksandra – VII m-ce,
- Oskar Pustelnik – VIII m-ce,
- Karol Kłobuch – IX m-ce.

Grupa B
- Damian Marczyński – VII m-ce

Grupa C
- Bartłomiej Marczyński - IX m-ce,

3. XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Beże Narodzenie Tradycja i Współczesność” Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebinii

- Martyna Napora – nagroda w kategorii 7-9 lat

4. Międzynarodowy Przegląd Plastyczny „Ogród Piękna, Dobra i Radości” Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

- Maciej Mączka – nagroda w kat. 7- 10 lat

5. VII Ogólnopolski Turniej Szachowy „Królewska Gra i Ja” - OPP Andrychów

Grupa Open A
-Mateusz Balwierz – II m-ce do lat 18,

Grupa B
-Damian Marczyński – VII m-ce,
-Kamil Fierdonek – XIII m-ce,
-Mikołaj Balwierz – XIV m-ce,

Grupa C
-Grzegorz Bizoń – VI m-ce,
-Bartłomiej Marczyński – X m-ce,
-Kamil Karaś – XIV m-ce

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2017/18

1. XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" OCK Oświęcim

- Emilia Nadajczyk – nagroda

2. V Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy –OPP Andrychów

Grupa A

- Piotr Pietyra –II m-ce,
- Oskar Pustelnik – III m-ce,
- Fierdonek Kamil – IV m-ce,
- Mateusz Balwierz – V m-ce,
- Dwornik Marcin – VI m-ce,
- Mikołaj Balwierz – VII m-ce.

Grupa B

- Wiktor Pędziwiatr - IX m-ce,

Grupa C

- Kamil Karaś – VIII m-ce.

3. XX Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los” organizowany przez MDK nr 1 w Tychach

- Kądziołka Irena – kwalifikacja do wystawy

4. VI Ogólnopolski Turniej Szachowy „Królewska Gra i Ja” OPP Andrychów

Grupa A Open

- Mateusz Balwierz - I m-ce do lat 18

Grupa B

- Piotr Pietyra – IV m-ce
- Mateusz Bury – V m-ce
- Oskar Pustelnik – VII m-ce
- Aleksandra Strama – IX m-ce
- Kamil Fierdonek – X m-ce
- Mateusz Strama – XI m-ce
- Łukasz Sordyl – XII m-ce

5. Międzynarodowy Przegląd Plastyczny – „Ogród piękna, dobra i radości. Mieszkańcy ogrodów” PM Nowy Sącz

-Karolina Putek – nagroda
-Laura Hyzińska – wyróżnienie
-Maja Zadrożna – wyróżnienie

6. XV Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu "Wielcy znani i nieznani" „WILLIAM TURNER – SŁOŃCE WE MGLE “ MDK Rybnik

- Beata Babińska – nagroda
- Natalia Stuglik – wyróżnienie
- Aleksandra Saferna – kwalifikacja do wystawy
- Anna Wójcik - kwalifikacja do wystawy

7. XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zielona Lokomotywa" MDK Inowrocław

- Maciej Mączka – nagroda,
- Lena Korolczuk – nagroda,
- Lena Kokoszka – wyróżnienie,
- Agata Mizera – wyróżnienie,
- Emilii Gorączko - wyróżnienie

8. XII Gminny Konkurs Recytatorski „Szelki” – humor w literaturze CKiW Andrychów

- Maja Zadrożna – II m-ce w kat. monolog sceniczny(2 kat. wiekowa)
- Emanuella Marczyńska – I m-ce w kat. monolog sceniczny (2 kat. wiekowa)
- Milena Mikołajek – III m-ce w kat. monolog sceniczny(1 kat. wiekowa)
- Zuzanna Peszek – wyróżnienie w kat. mała forma dramatyczna
- Zuzanna Peszek, Emanuella Marczyńska, Patrycja Pietras – II m-ce w kat. mała forma dramatyczna, skecz, kabaret


Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie, 34-120 Andrychów, ul. Metalowców 10, Telefon: 33 432 27 60